..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Karabin maszynowy SAR-21 firmy Singapore Technologies KineticsSAR-21 jest późniejszym projektem koncernu Singapore Chartered Industries. Karabin został pierwotnie zaprezentowany publicznie w 1999, na pokazie DSEi'99. W czasach obecnych SAR-21 został zaadoptowany przez wojska Singapuru jako standardowy karabin maszynowy i stopniowo zastępuje starzejące się M16S1 (Singapurską wersję M16A1) oraz wcześniejsze karabiny SAR-80 i SR-88. Jest także oferowany na export dla wojsk innych krajów. W chwili obecnej ciężko ocenić ten karabin, ale dostępne raporty są całkiem obiecujące. Wskazują że broń jest wygodna do noszenia i strzelania, celna, niezawodna i ma lekki odrzut. Kiedy SAR-21 jest znacznie krótszy od M16 z lufą tej samej długości, to jednak posiada wadę ponieważ jest wyłącznie right-side extraction, bez możliwości zmiany na lewą stronę (a nie jak w większości bezkolbowych karabinów takich jak Steyr AUG, GIAT FAMAS czy IMI Tavor).

Opis techniczny:
SAR-21 prezentuje pewien rodzaj dominującego trendu w kolejce wieków dążącego do zminimalizowania technologii. Bezkolbowy z zastosowaniem najbardziej konwencjonalnego działania opartego na zasadzie wykorzystania energii gazów prochowych i z odłączanym magazynkiem.
Mechanizm wykorzystujący energię gazów prochowych jest umiejscowiony ponad lufą. Rączka z magazynkiem została umieszona ponad osłonką, pod celownikiem, która nie odrzuca podczas prowadzenia ostrzału. W wersjach SAR-21 P i SAR-21 RIS (z mechanizmem szyn umożliwiających podpięcie różnorodnych akcesorii) rączka została przesunięta na lewą stronę broni, zostawiając miejsce na celownik i inne akcesoria montowane na szynach.
Obudowa SAR-21 została wykonana z twardego, odpornego na uderzenia polimeru i jest podzielona na część lufową/mechanizm gazowy, część przedramienną i celowniczą, górną część pistoletowego uchwytu i obudowy magazynku oraz dolną. Wszystkie główne części są połączone razem specjalnym mechanizmem spinaczowym i mogą być rozłożone bez użycia żadnych narzędzi. Górna część jest także wyposażone w specjalny system bezpieczeństwa, który osłania twarz strzelca w przypadku kiedy broń mogłaby wybuchnąć w twarz.
Przełącznik bezpieczeństwa jest umiejscowiony nieco przed spustem. SAR-21 może prowadzić dwa rodzaje ostrzału - pojedyńczy i w pełni automatyczny.
Karabin jest zasilany firmowym 30 nabojowym magazynkiem wykonanym z półprzeźroczystych tworzyw sztucznych.
Na standardowy system celowniczy składa się integralny celownik teleskopowy. SAR-21 P oraz SAR-21 RIS nie mają zintegrowanego celowniku, zamiast niego używa się podczepianego do systemu szyn celownika wg. standardu NATO, który może być użyty wraz z innymi akcesoriami (noktowizor, wizjer podczerwieni). Kolejnym ciekawym akcesoriem jest standardowo dołączony system celowania laserowego (LAM nazywany także laserowym wskaźnikiem). LAM jest montowany pod lufą w środku części przedramiennej i może emitować promień widzialy albo w podczerwony. Przełącznik LAM jest wbudowany w części przedramiennej karabinu.
Standardowy SAR-21 może zostać wyposażony w podlufowy wyrzutnik granatów produkcji amerykańskiej M203 albo w wersji Singapurskiej CIS 40GL. Wersja SAR-21 RIS może zostać wyposażona w szerego taktycznych akcesorii, włączając poprzeczny przedni uchwyt, lampy taktyczne etc.

Kaliber: 5.56x45mm NATO
Całkowita długość: 805 mm
Długość lufy: 508 mm
Waga: 3.82 kg bez magazynku i akcesorii, 4.44 kg z załadowanym 30 nabojowym magazynkiem
Poj. magazynku: 30
Szybkostrzelność: 450-650 /m
Efektywny zasięg: ok. 500 m

ZASADY:
Celność: +2
Możliwość ukrycia: N
Dostępność: K
Obrażenia/Amunicja: 5K6+2/5.56
Pojemność magazynka: 30
Szybkostrzelność: 450-650 sztuk na minute
Zawodność: NZ
Cena: 600 e$


Corwin.
komentarz[6] |

Komentarze do "Karabin maszynowy SAR-21"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   Sonda
   Jak oceniasz nowe teksty w tym serwisie?
Świetne
Bardzo Dobre
Dobre
Przyzwoite
Słabe
Bardzo Słabe
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Narkotyki i s...
   Karabin snajp...
   Implanty.
   Kodeks Honoro...
   Halucynogenne
   Karabin snajp...
   Karabin snajp...
   Kiedy człowie...
   BMW FX
   Karabin maszy...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.016935 sek. pg: