..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Holographia (Night City)Holographia - Knajpa pewnego milionera

Network 54 News
Reportaż i wywiad: Mick Svanson

Ludzie miewają w dzisiejszych czasach rozmaite, ciekawe pomysły. Jeden z nich - niejaki Vincent Boyd wpadł na oryginalny - nie ma co ukrywać - pomysł stworzenia swojej własnej, nietypowej knajpy. Zapytany o to powiedział mi:

"W dzisiejszych czasach pełno jest spelun, nie różniących się niczym spośród setek innych. Świat się zmienia, a kluby i knajpy pozostają bez zmian - to błąd. Powinniśmy iść z duchem czasu, wykorzystać wszystkie te możliwości jakie oferuje nam dzisiejsza technologia...".

I rzeczywiście - wybudowanie i wyposażenie klubu Holographia kosztowało ok. 500 000 e$. Znaleźć tam można najnowsze (i najdroższe) urządzenia holograficzne, jakie są dostępne na rynku. I w tym właśnie tkwi cała istota pomysłu Pana Vincenta Boyda - większość klubu Holographia jest wygenerowana za pomocą potężnych komputerów, które następnie za pomocą doskonałej techniki holograficznej wypełniają wnętrze lokalu niezwykłymi krajobrazami. I tak raz możemy trafić na stylizowane wnętrza rodem z 17-wiecznej Anglii, tropikalną dżunglę pełną amazonek, kosmiczną stację obcych, gołą powierzchnię marsa (zgodną ponoć w 100% z oryginalnymi mapami), czy też typową, zadymioną knajpę lat 80-tych.
Całości dopełnia fakt, że lokal można odwiedzić na dwa sposoby - po prostu wchodząc tam przez drzwi, albo zdalnie - podłączając się z dowolnego miejsca w sieci. W tym drugim przypadku zostanie wygenerowany holograficzny obraz naszej osoby (wedle własnego uznania), która może się normalnie poruszać po całym wnętrzu i prowadzić pełną interakcję z całym otoczeniem. Pan Vincent Boyd powiedział o tym:

"Początkowo pomysł ten powstał jako czyste urozmaicenie, jednak później okazało się, że wielu klientom bardzo odpowiada taki stan rzeczy - pragną pozostać anonimowi...".

Faktycznie - z tego co udało mi się dowiedzieć - Holographia jest odwiedzana przez wiele różnych, znanych osobistości świata polityki, korporacji i mediów (w tym od nie dawna przeze mnie :), gdyż nie ma co ukrywać - jest to jeden z najbardziej luksusowych (i najdroższych) klubów w Night City.
Jeszcze jedną atrakcją jest niebywały system sztucznej inteligencji, który został tam zainstalowany - miałem okazję porozmawiać z kelnerką, będącą pod kontrolą tego systemu i naprawdę odniosłem wrażenie jakby była to w zwyczajna osoba z którą porozmawiać można niemal na każdy temat i która na większość rzeczy ma coś interesującego do powiedzenia. System nosi nazwę K.O.B.E i jest w stanie symulować do 24 świadomości jednocześnie. Podobno jest to jeden z eksperymentalnych jeszcze systemów, w których jeden program kontroluje jednocześnie kilka różnych osób.


Corwin.
komentarz[9] |

Komentarze do "Holographia (Night City)"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   Sonda
   Jak oceniasz nowe teksty w tym serwisie?
Świetne
Bardzo Dobre
Dobre
Przyzwoite
Słabe
Bardzo Słabe
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Narkotyki i s...
   Karabin snajp...
   Implanty.
   Kodeks Honoro...
   Halucynogenne
   Karabin snajp...
   Karabin snajp...
   Kiedy człowie...
   BMW FX
   Karabin maszy...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.016891 sek. pg: